BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Az Axelerónál a Postabank

A Postabank és Takarékpénztár Rt. 13 millió forintos beruházással és évi 60 milliós bérleti díjért a Matávhoz tartozó Axelero Rt. adatparkjába telepítette biztonsági mentésekre használt informatikai rendszerét - jelentették be az érintett cégek vezetői. A bank az informatikai szolgáltatáson kívül a Matávtól távközlési csomagot is rendelt. A szerződés a bank várható privatizációja és az új tulajdonos esetleg különböző igényei miatt csupán egy éves, de meghosszabbítható.

Az Axelero az elmúlt két évben csaknem 500 millió forintot fordított biztonságos adatparkjának kiépítésére, a számítógépek elhelyezésére alkalmas alapterület nagysága már eléri a 600 négyzetmétert - mondta Drajkó László vezérigazgató. Az adatpark négyzetméter-arányos kihasználtsága jelenleg 70-80 százalék közötti. Több ezer bérlő vesz igénybe itt szerverelhelyezési vagy tárhelybérleti szolgáltatást, a Postabank pedig az általa igénybe vett 30 négyzetméterrel a szerverhotel legnagyobb ügyfele lett.

A Postabank korábban végzett belső felmérése világított rá, hogy nem biztonságos az élesben működő és a hibák esetén ezt kiváltani képes másodlagos rendszert ugyanabban az ingatlanban elhelyezni - mondta Blaskó Tibor informatikai igazgató. A pénzintézetet a katasztrófaközpont kihelyezésére a PSZÁF hasonló eredményű vizsgálata is ösztönözte. (TZ)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.