BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Az idén a piacnyitásra készül az Égáz

Tavaly mintegy 33 milliárd forint árbevételt ért el az előzetes adatok szerint az Égáz Rt., várható nyeresége pedig 1,8-2 milliárd forint. Laczó Sándor vezérigazgató elmondta, hogy a gázszolgáltató árbevétele és nyeresége az előző évihez hasonló szinten alakult. Ennek fő oka, hogy csak a nagyfogyasztókat érintette a 2 százalékos gázáremelés, és nem nőtt számottevően az értékesítés.

A Gaz de France Internationale 63,9 százalékos tulajdonában lévő Égáz csaknem 968 millió köbméter földgázt értékesített, bő 253 ezer fogyasztónak.

A vezérigazgató elmondta, a cég idei terveit a piacnyitásra történő felkészülés határozza meg. Ez számos s a tavalyi több mint kétmilliárd forintosnál nagyobb értékű beruházást igényel. A felkészülés részeként szervezeti átalakításokra is szükség lesz. Önálló üzletágakká kell szétválasztani a gázelosztási engedélyes feladatokat, illetve a közszolgálati engedélyeseket, s jogilag elkülönülő kereskedőtársaságot szükséges létrehozni. A gázszolgáltató az idén 33-35 milliárd forint árbevétellel számol a tavalyihoz hasonló mennyiségi értékesítés mellett, a forgalmat a gázárak változása persze befolyásolhatja. (LR)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.