BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Éjszaka egyeduralkodó a Tesco

Nem aggasztja az Auchan igazgatóját, hogy a dunakeszi megamarkettől 10 percnyire megnyílt a második legnagyobb Tesco a Váci úton. A francia cég egy-egy áruházat épít az idén és jövőre, a Spar pedig a kisebb egységekre és a rövidesen kész Batthyány téri csarnokra összpontosít.

Tegnap megnyílt a 27. Tesco hipermarket a Váci út XIII. kerületi szakaszán. A Tesco Global Áruházak Rt. második legnagyobb, 12 ezer négyzetméter eladóterű egységében a vásárlók közel 55 ezer termék közül válogathatnak. Paul Kennedy, a társaság vezérigazgatója elmondta, hogy az új áruház megnyitásával a cég Budapesten és környékén közel 3 ezer embernek ad munkát, országosan pedig 13 ezer az alkalmazottak száma. A hálózatbővítés azonban nem áll meg: az idén további hat áruház létesül, s ezzel 2400 új munkahelyet teremt a cég.

Júniusban Siófokon és júliusban Mosonmagyaróváron nyílik újabb áruház. A novemberre elkészülő további négy áruház építésének engedélyezése pedig folyamatban van.

A Tesco Plc. 1994-ben vetette meg lábát Magyarországon, s csupán a tavalyi öt új egység létesítésére - amelyek mintegy kétezer munkahelyet jelentenek - 36 milliárd forintot fordított.

Az új Váci úti egység a cég többi hipermarketjéhez hasonlóan 24 órán át fogadja a vásárlókat. A stratégia eredményességéről szólva Paul Kennedy elmondta, a hipermarketek forgalmának 8 százaléka az éjszakai vásárlásoknak köszönhető.

Innen csupán öt kilométerre, a 2. számú út és az M0-s körgyűrű találkozásánál van az Auchan 44 500 négyzetméteres dunakeszi kereskedelmi központja, amelyből a hipermarket eladótere 19 600, a száz boltból álló üzletsoré pedig 8 ezer négyzetmétert tesz ki. Az Auchan piacelemzés alapján vágott bele az óriás bevásárlóközpont létesítésébe, s ugyancsak piacelemzés nyomán nem vezeti be az éjjel-nappali nyitva tartást - mondta el lapunknak Jean Paul Filliat, a hat hipermarketet működtető Auchan Magyarország Kft. vezérigazgatója. A közelben létesült Tescóval kapcsolatban úgy vélekedett, hogy ezáltal a vevők összehasonlíthatják a két cég kínálatát és szolgáltatásait, de a versenytársaknak is hasznukra van a viszonylag kis távolság.

Az egységei számát tavaly hárommal bővített francia lánc legközelebb Óbudán nyit áruházat, s jövőre is csak egyet létesít, ám - amint a vezérigazgató elmondta - 2005 től ismét felgyorsítják a beruházásokat.

A 118 szupermarketet és 16 Interspar hipermarketet üzemeltető Spar Magyarország Kft. az idén nem növeli hipermarketjei számát, de jövőre három Interspar létesítése áll a tervekben - mondta el Nemes Tibor, a társaság ügyvezető igazgatója, rámutatva ugyanakkor, hogy az idén tíz szupermarketet nyitnak. A 6-8 milliárd forintos beruházási keretből több mint egymilliárd forintot a Batthyány téri csarnok teljes rekonstrukciójára fordítanak.

A vásárlóknak június 12-én adják át a világörökségi listán szereplő negyedben lévő épületet, amelyet az Országos Műemlékvédelmi Hivatal előírásai alapján újítanak föl. A korszerűsítés során egyebek között kicserélik a tetőablakokat, a szigeteléseket és a már régóta nem működő légkondicionáló berendezést. A csarnokban látványlift működik majd, és a homlokzaton díszórát helyeznek el.

A korábban az emeleten működött szupermarketet leköltöztetik a 2650 négyzetméteres földszintre, ahol 1500 négyzetméteren kap helyet. Az 1,1 milliárd forintos beruházás fejében a Spar Magyarország Kft. 15 éves határozott idejű bérleti szerződést írt alá az épület tulajdonosával, a főváros csarnok- és piacigazgatóságával, amelyhez kétszer öt év opciós jog járul, és a bérleti díj fizetése fejében hasznosíthatja az emeletet, ahol 2 ezer négyzetméteren bank, fotóüzlet, internetkávézó, optikai, gyógynövényszaküzlet, illetve sportbolt lesz. Az üzlethelyiségek foglaltsága már teljes.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.