BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Malév-lépések a SARS-járvány ellen

Nem regisztráltak Magyarországon fertőző tüdőgyulladásos esetet, ám annak érdekében, hogy ez a jövőben is így maradjon, a Malév Rt. - a Budapest Airport Rt.-vel és az ÁNTSZ-szel együttműködve - intézkedéseket vezetett be - közölte lapunkkal Péter Gyöngyi, a légitársaság szóvivője.

A Malév a szokásosnál is nagyobb figyelmet fordít a személyi higiénés előírások betartásra, az érkező utasok tájékoztatásra a fedélzeten és a földön egyaránt. Amennyiben a fedélzeten fedeznek fel gyanús esetet, elkülönítik az utast, értesítik a célállomás egészségügyi hatóságait. Azokon a gépeken, ahol nem csupán külső levegő jut az utastérbe, megemelik a külső levegő arányát a szellőzőrendszerben, továbbá ha elkülönített utas is utazik, kicserélik a szűrőket. Görögország kedden jelentést tett az Egészségügyi Világszervezetnek az első olyan betegről, egy állító-lag nemrég Hongkongban (Hsziangkang) járt dél-afrikai légikísérőről, aki gyaníthatóan az atípusos tüdőgyulladásban betegedett meg. Egy 23 éves dél-afrikai légikisasszonyról van szó, aki három nappal ezelőtt szállt meg egy athéni nagyszállóban. A Reuters szerint azt nem közölték, hogy melyik légitársaságnál dolgozik.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.