Magyarországra települ az Eaton Mem
Magyarországra helyezi angliai gyártóüzemét az amerikai tulajdonban lévő Eaton Mem. A lámpaalkatrész-gyártással foglalkozó cég a drága munkaerővel magyarázza a chippenhami üzem bezárását. A munkatársakat arról tájékoztatták, hogy a cég veszteséges. Eközben a termelést a duplájára növelték az elmúlt két évben úgy, hogy a foglalkoztatottak száma nem változott - nyilatkozta az Eaton Mem egyik elbocsátott munkatársa. A társaságot egyébként 130 millió angol fontért vásárolta meg az amerikai tulajdonos januárban. (VG)
Adidas: jövőre is átlagos bővülés
Az Adidas-Salomon AG, a világ második (a Nike után) legnagyobb sportcikkgyártója középtávon, így jövőre is 3-5 százalékos forgalomnövekedést vár, eltekintve az árfolyamváltozásoktól. A társaság tavaly 6,5 milliárd eurós bevételt ért el, amely 5 százalékkal bővülhet az idén. Az athéni olimpiai játékokkal kapcsolatos reklámokra több tíz millió eurót fordít majd, ám a teljes 2004. évi marketingráfordítás nem haladja meg az ideit, az összbevétel 12-13 százalékában tervezve. A 2002-es ázsiai labdarúgó-világbajnokság 40 millió euróba került a cégnek a 824 milliós marketingbüdzsén belül. (Reuters)
Kisebb a TUI nyeresége a turizmus ágazatban
A legnagyobb európai utazási iroda, a TUI a várakozásoknak megfelelően növelte eredményét, ám ennek hátterében egy egyszeri tétel, energiarészlegének eladása áll. A turizmusból származó nyereség jelentősen visszaesett. A társaság vezérigazgatója szerint az idén a turizmusból származó bevétel öt százalékkal esik vissza. A TUI szerint az utasok elmaradásának hátterében az európai gazdaság pangása és az öldöklő árverseny áll. A társaság üzemi eredménye - adók és amortizáció előtt számolva - az elemzők várakozásainak megfelelően négyszeresére nőtt, elérte a 625 millió eurót a tavalyi 145 millió után. A turizmusból származó profit 51 millióra esett az első fél évben az egy évvel korábbi 152 millió euró után. (Netzeitung.de)
Újabb gyárat épít Kínában az Intel
Második félvezetőgyárát készül felépíteni Kínában a világ vezető csipgyártója, az amerikai Intel. A beruházás sajtóértesülések szerint 375 millió dolláros lesz, 675 embert foglalkoztat majd a Csengduban, azaz az ország nyugati, elmaradottabb részén létesítendő üzem. Az építkezés első szakasza - 200 millió dollár körüli befektetéssel - 2004 első felében kezdődne, de az üzem, ahol a csipek összeállítását és próbáit végeznék majd, már 2005-ben működésbe állna. Az Intel a közelmúltban jelezte, hogy ázsiai eladásai az utóbbi években folyamatosan nőnek, hála a helyi számítógépgyártóknak, melyek egyre nagyobb részesedést szereznek a világ komputergyártásában. (Reuters)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.