A bajnoki cím egyik legnagyobb esélyese az elmúlt években háromszor is aranyérmet szerző Domino-BHSE csapata. Az együttes a magyar bajnokság mellett az első alkalommal kezdődő Euroligában is bajnoki címre tör - ismertette a csapat legfontosabb célját Bodnár Zsigmond, a Domino-BHSE szakosztályelnöke, egyben a szponzor Westel Rt. gazdasági vezérigazgató-helyettese. Mint mondta: terveik között szerepel az is, hogy 2004 májusában ismét Budapest adjon otthont az Euroliga végjátszmájának, a Final Fournak is.
Bár a vízilabda piaci értéke nem hasonlítható a futballéhoz, a Westel arra törekszik, hogy cég üzleti gyakorlatát átmentse a sportágba, és sikeresen irányítsa a vállalkozást - hangsúlyozta Bodnár Zsigmond. Ehhez nagyon fontos lépés volt, hogy válogatott játékosokat hívjanak haza külföldről, amelyhez persze nem kevés pénzre volt szükség, hiszen a külföldön játszókért meg kellett fizetni a piaci árat - mondta. Az összeg évente tízmillió forint feletti nagyságrendet jelent. Anynyival könnyebb helyzetben vannak a tulajdonosok, hogy a futballistákkal ellentétben itt a külföldön profiskodó játékosok általában szabadkártyával rendelkeznek, azaz nem kell az eladótól is külön megváltani a játékjogot. Az első körben Szívós Mártonnal és Kovács Olivérrel, majd 2001-ben Kiss Gergővel, Molnár Tamással és Biros Péterrel, tehát olimpiai bajnokokkal, valamint Kovács Zoltánnal, a válogatott kapussal megerősített csapathoz 2002-ben érkezett két újabb olimpiai bajnok, Vári Attila és Fodor Rajmund, valamint az azóta válogatott kapus Gergely István. Bodnár Zsigmond hangsúlyozta: az áttörést Kiss Gergő szerződtetése jelentette, akivel hosszasan tárgyaltak. Az őt követőkkel már gyorsabban sikerült megállapodni. Az erősítésre azért is szükség volt, mert a Westel szerette volna bevezetni a nemzetközi piacon is a Honvéd vízilabdacsapatának nevét. Ehhez ki kellett lépni a nemzetközi kupaporondra, azaz a BL-be - mondta Bodnár Zsigmond.
A csapat sikereihez persze nem kis költségvetésre van szükség. Bodnár Zsigmond mindöszsze annyit árult el, hogy a csapat büdzséje nagyjából a Vasaséval azonos, illetve egy kézi- vagy egy kosárlabdacsapatéhoz hasonlít. Információink szerint a Domino-BHSE éves szinten valamivel 200 millió forint feletti összegből gazdálkodik, ez tartalmazza a nemzetközi szereplések kiadásait is. A szakosztályelnök a csapat költségvetését nem kommentálta, azt viszont hangsúlyozta: a legfontosabb az immár négy bajnoki szezon óta tartó együttműködésben, hogy a Westel jelenléte biztonságot ad a szakosztálynak: ami azt jelenti, hogy teljesen tiszták a feltételek, és mindenki idejében hozzájut a fizetéséhez. Bodnár Zsigmond nem titkolja: a haviilletményeknél persze hatalmas a szórás, amelyet a szponzor úgy kompenzál, hogy nem tesz különbséget a prémiumok tekintetében, amely komoly hajtóerőt jelenthet a kisebb bérrel beérni kényszerülő fiatal, tehetséges pólósoknak. Igaz, a szakosztályelnök hangsúlyozta azt is: prémium csak az aranyéremért jár.
Nem hoz túl sok bevételt az Euroligában való szereplés sem; a Final Fourba, azaz a legjobb négybe kerülő együttesek is mindössze 5-17 ezer eurót (1-4,5 millió forintot) kereshetnek. Hasonlóan nem hoz túl sok bevételt a televíziós közvetítési jog értékesítése sem a csapatnak, sőt, Bodnár Zsigmond szerint általában még fizetni is kell érte. A Final Fourban ráadásul a nemzetközi szövetség, a LEN értékesíti a nemzetközi közvetítési jogot, a klub csak a hazai joggal bír.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.