Karriervonal
Társasági igazgató a Malévnél
Ez év február 1-je óta a Malév Rt. társasági igazgatója Érsek Ákos (33). A szakember 1998-tól a NABI Autóbuszipari Rt.-nél dolgozott, ahol 2000-ben nevezték ki társasági igazgatónak, majd tavaly decemberben ment a légitársasághoz. A NABI-nál töltött hat év során a Budapesti Értéktőzsdén kibocsátó társaság tőkepiaci megjelenéséért, illetve az autóbuszgyártó stratégiai fejlődéséért volt felelős.
A buszgyártó vállalatot megelőzően a Magyar Televízió Rt. nemzetközi beszerzési menedzsere volt. Közgazdasági diplomáját 1997-ben a japán Chiba Egyetemen, míg jogi szakoklevelét 2001-ben a budapesti ELTE-n szerezte. (VG)
Új személyzeti vezető a Praktikernél
A Praktiker Építési és Barkácspiacok Kft. Kameniczki Évát (38) nevezte ki a személyzeti igazgatói posztra. A német tanítói végzettség megszerzése után iskolákban és multinacionális cégeknél tanított német, illetve magyar nyelvet. Részt vett egy németországi humánszakértői rendszer fordításában és adaptálásában, majd öt éven át a 400 fős mezőgazdasági gépgyártó vállalat, a Claas Hungária Kft. személyzeti vezetőjeként dolgozott. A szakember az idén diplomázik a Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetem humán menedzser szakán. (VG)
IC Bank Rt.: új gazdasági igazgató
Az IC Bank Rt. gazdasági igazgatójává
Kertész Lászlót (36) nevezték ki. A mérnök-üzemgazdász és közgazdász képzettségű szakember karrierjét 1989-ben az MHB Rt. vidéki egységében kezdte hitelügyi előadóként, egy évvel később már fiókvezető volt ugyanott. 1994-től az Agrobank Rt.-nél folytatta, ahol a belvárosi igazgatóság pénzügyi és számviteli osztályvezetője volt. Ezt követően váltott a biztosítóágazatra, 1995-től az ÁB-Aegon Általános Biztosító Rt. számviteli vezetője lett és a felügyelőbizottság tagja. 1999-től ismét a bankszakmában folytatta az Általános Értékforgalmi Bank fiókigazgatójaként. Mostani váltását megelőzően pedig a Zürich Biztosító Rt. gazdasági igazgatója volt. (VG)


