BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Növelte eredményét a Ringier

Befektetőtársat keres a kiadó a Magyar Hírlapba

Húsz százalékkal, 10,3 milliárd forintra emelkedett a Ringier Kiadó Kft. árbevétele 2003-ban - mondta el Papp Béla, a kiadó ügyvezető igazgatója az anyacég menedzsmentjének részvételével megtartott tegnapi budapesti tájékoztatón. A társaság mérleg szerinti eredménye közben 27 százalékkal, egymilliárd forint fölé növekedett.

Papp Béla hangsúlyozta: az idei év fő feladata a kiadó új, négymilliárd forintot is meghaladó nyomdaberuházása. Reményei szerint már szeptemberben megkezdődhet a tesztnyomtatás, októbertől pedig már itt készülhet a Blikk és a Vasárnapi Blikk is.

A főbb kihívások közé sorolta az ügyvezető a Mai Nap (MN) integrációját, mondván, az MN és Blikk egymás melletti üzemeltetése komoly feladatot jelent. Ráadásul jelentősen nőtt a verseny két új bulvárlap: a Napi Ász és a Képes Bulvár megjelenésével. Sőt, a piac tovább bővülhet, hiszen egyes információk szerint ősztől újabb bulvárlap jelenik meg - jelezte Papp Béla.

Komoly fejtörést okoz a Ringier-nek a Népszabadság ügye is, a GVH ugyanis tavaly megakadályozta, hogy a kiadó a meglévő 49 százalékos részesedése mellett további 17,65 százalékot szerezzen a Népszabadság Rt.-ben. Papp Béla elmondta: szeptemberben további fejlemények várhatók az ügyben, várhatóan ekkor születik elsőfokú döntés. Amennyiben a Ringier számára kedvezőtlenül döntene a bíróság, akkor további jogi lépéseket fontolgatnak.

Kiemelte: a Népszabadság eredménye 472 millió forintra emelkedett tavaly a 2002-es 22 millióról.

Hangsúlyozta azt is: a GVH döntése miatt jelenleg nem fontolgatják a Magyar Hírlap (MH) eladását, és nem tervezik a Népszabadság és az MH összevonását sem. Azt azonban megerősítette, hogy az MH-ba befektetőtársat keres a Ringier. A lapban lát potenciált a kiadó, még akkor is, ha a példányszámot nem sikerült növelni az előző évben. Pozitívum azonban, hogy az MH vesztesége tavaly a felére csökkent.

A svájci Ringier anyacég összforgalma 2003-ban 2 százalékkal kevesebb volt, 1,011 milliárd svájci frank (1 svájci frank 169 forint), mint 2002-ben - jelezte Silvia Lepiarczyk, a Ringier európai igazgatója. Ezen belül viszont a csoport kelet-közép-európai forgalma 35 százalékkal, 227 millió svájci frankra emelkedett az azt megelőző évhez képest. (VG)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.