Kazettagyűjtés a Lexmarknál
Megkezdte a veszélyes hulladéknak minősülő festékkazetták kezelését és visszagyűjtését megkönnyítő akciója tesztelését a Lexmark - közölte érdeklődésünkre Cserey Dóra, a társaság magyarországi képviseletének munkatársa. A program lényege, hogy a nyomtatókat gyártó Lexmark a nagyvállalati felhasználóinál - ingyenes szolgáltatás keretében - igény esetén tárolókat helyez el, amelyekben a kiürült festékkazettákat gyűjthetik. A szolgáltatást a gyakorlatban 2-3 hete indították el három, országos hálózattal bíró ügyfelük számára, de a közeljövőben további három cég számára teszik elérhetővé - mondta el Cserey Dóra. Az egyelőre alacsony ügyfélszám oka, hogy a Lexmark rajtuk keresztül teszteli, megfelelően működik-e a program.
A legnagyobb érdeklődés azon felhasználók részéről mutatkozik, akiknél nagy forgalom van, esetleg más cégek számára is gyűjtőpontként működnek. A program keretében - vállalatmérettől függően - két típusú gyűjtőládát helyeznek el, egy havonta 5-15 festékkazetta gyűjtésére alkalmasat a kis és közepes cégek számára, illetve akár havi 60 begyűjtésére is alkalmas gyűjtőt a nagyvállalatoknak. Az elszállításról a Kuehne & Nagel logisztikai cég gondoskodik, amely a tonereket a Lexmark egyik európai újrahasznosító üzemébe juttatja.
A program tesztelésében részt vevő cégektől eddig kedvező visszajelzések érkeztek, a szállítmányozó cég az előzetes megállapodásnak megfelelően eddig mindig az igénylést követő két munkanapon belül gondoskodott a ládák elszállításáról - tette hozzá Cserey Dóra. (KZ)


