BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Brazília lehet a fő szójaszállító

A cukor és kávé után szójababból is Brazília lehet a világ vezető termelője és szállítója néhány éven belül, lekörözve az USA-t. A helyi vetésterület ugyanis a költségek növekedése és a világpiaci árak visszaesése ellenére is tovább bővül. A folyó évi rekorddöntést ugyan meggátolják az aszálykárok, ám a 2007. januárig tartó következő idényben a termés már elérheti az 59 millió tonnát a Bloomberg szerint. Ennek 40 százaléka jelenhet meg az exportpiacokon.

A szójabab, illetve az ebből készült szójadara tartalmazza a hústermelés számára legideálisabb fehérjét, ezen belül is a legjobb minőségű kínálatot Brazília adja a kedvező éghajlati viszonyoknak köszönhetően - közölte Orbán Imre, a vezető hazai gabona- és fehérjetakarmány-kereskedő, az Agrograin Rt. vezérigazgatója. A brazil termelés felfutását szerinte a technoló-

giai fejlődés is elősegítheti, a többletet pedig döntően kiszállítják, hiszen a belső fogyasztás nem olyan nagy, mint az USA-ban. Ez, főleg az importárak szempontjából, számunkra is kedvező lehet, mivel a szójadarára nagy szükség van a hazai takarmány fehérjeminőségének javításához. (VG)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.