Az első negyedévben 10 százalékkal növelte árbevételét és mintegy 400 millió forinttal javította eredményességét a Carnex csoporthoz tartozó Pápai Hús (PH) Rt., illetve a hozzá kapcsolódó három élőállat-termelő kft. a bázisidőszakhoz képest - derült ki a PH tegnapi igazgatósági ülése és közgyűlése után. A Carnex egyúttal cáfolta azokat a sertéstermelői körökben ismét felröppent híreszteléseket, amelyek szerint a PH bezárására készülne. Úgy tudjuk, a gazdálkodói félelmek azon alapultak, hogy a pápai cég korábban nem a beszállítói elvárások szerint emelte a sertésárakat. Mára azonban a félreértések tisztázódtak, a PH pedig - összhangban a társaságnál elhatározott fejlesztésekkel - arculatváltásra készül.
A 400 milliós teljesítményjavulás azt jelentette, hogy a pápai cégcsoport a tavalyi veszteségek után mintegy 100 milliós nyereséget ért el az első negyedévben. Az eredmény zöme a három sertéstermelő cég tevékenységéből származott, miközben a PH gazdálkodása "a negatív tartományból pozitívba" fordult át. A Carnex továbbra is arra törekszik, hogy húsipari cégei - a PH, a Falcotrade Rt. és a Borsi Húsipari Rt. - hazai sertéseket vásároljanak fel, ehhez azonban a gazdálkodóktól versenyképes árú hízókat vár. A cégcsoport a mai 850 ezerről legalább egymillióra kívánja növelni éves vágásszámát a közeljövőben.
Mint ismert, a Carnex mintegy 50 milliárd forint éves húsipari árbevételével a hazai húspiac második meghatározó szereplője a Csányi Sándor OTP-vezérhez tartozó Délhús-Pick vállalati kör után. Bár a Carnex korábban a Zalahús Rt.-t és a Herzet is felmérte, a cégvezetés tegnap ismét megerősítette, hogy a magyar húságazatban nem tervez újabb akvizíciókat (VG, 2005. május 3.).
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.