BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Slágerkiírás vállalkozóknak

Száznál több projekt között osztanak szét hatmilliárd forint támogatást

Végre itt a sokak által várva várt pályázat, amely a kis- és középvállalkozások közötti együttműködésen felül számos egyedi cél megvalósításában is segít. A gazdasági versenyképesség operatív program (gvop) keretében kiírt, 2.3.2-es kódszámot viselő program az együttműködő vállalkozások közös célú beruházásait támogatja.

Sokszor írtunk már arról, hogy az Európai Unió fontos célja az együttműködés, a versenyképességi tényezők közös létrehozásának és kialakításának támogatása. A gazdasági versenyképesség operatív program pályázata olyan területileg koncentrált vagy ágazatilag, szakmailag szerveződött vállalati együttműködések (pl. franchise, kisvállalkozói társaságok, beszerzési társaságok) fejlesztésének elősegítését támogatja, amelyek meghatározott termékek előállítási, beszerzési, értékesítési feltételeinek kedvezőbbé tételére irányulnak.

A program sokszínűségét mutatja, hogy a tervek szerint 110-120 támogatott projekt valósulhat meg társfinanszírozott viszsza nem térítendő támogatás segítségével. A rendelkezésre álló keretösszeg hatmilliárd forint.

Az elszámolható költségek között szerepelhet műszaki gépek, berendezések beszerzése és/vagy termeléshez/kereskedelemhez/ szolgáltatáshoz kapcsolódó ingatlan építése, bővítése, fejlesztése és/vagy gyártási licenc, know-how vásárlása. Elszámolhatók további költségek (csekély összegű támogatásként): közös arculat (logó, marketing) kidolgozása és megjelenítése és/vagy informatikai fejlesztés.

A pályázaton elnyerhető támogatás összegét (a projekt elszámolható összes költségének legfeljebb 50 százaléka) a projektben részt vevő tagok számától függ, és a következőképpen differenciálják:

z a) 3-5 hálózati tag esetén hálózatonként (3-5 alapító tag esetén projektcégenként) 40 millió forint, ezen belül az ingatlanépítés, -bővítés, -fejlesztés költségeire nyújtott támogatás nem haladhatja meg sem a 25 millió forintot, sem az építési, bővítési, fejlesztési költségek 50 százalékát;

z b) hat vagy annál több hálózati tag esetén hálózatonként (hat vagy annál több alapító tag esetén projektcégenként) 60 millió forint, ezen belül az ingatlanépítés, -bővítés, -fejlesztés költségeire nyújtott támogatás nem haladhatja meg sem a 35 millió forintot, sem az építési, bővítési, fejlesztési költségek 50 százalékát.

Kedvező tényező, hogy az elnyert összegből ötmillió forint támogatás igényelhető az együttműködő vállalkozások (projektcég pályázata esetén a projektcég) közös arculatának (logó, marketing) kidolgozására, megjelenítésére, illetve ötmillió forint az informatikai fejlesztésre, amely nem haladhatja meg a közös arculatra vonatkozó elszámolható költségek 50 százalékát, illetve az informatikai fejlesztésre vonatkozó elszámolható költségek 50 százalékát.

A pályázat kedvezményezettjei lehetnek: gazdasági társaságok, szövetkezetek és egyéni vállalkozók mint hálózati tagok és az általuk létrehozott hálózat, vagy ezek által alapított projektcég. A hálózati tagoknak, illetve a projektcégnek és alapítóinak is meg kell felelnük a kis- és középvállalkozásokra vonatkozó kritériumoknak.

Mivel számos esetben a pályázatba nem illeszthető, de mégis beszámolt költségtényezők okozzák a pályázat visszautasítását, fontos utánanézni, hogy mire nem adható ez a támogatás.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.