BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Szélesíti profilját a Zenon

Közös céget hozott létre a víztisztítási technológiákkal foglalkozó Zenon Europe Kft. és az Oroszlányi Szolgáltató Rt. A LandFord Kft. nevű vállalat egy 150 lakásos lakóparkot épít a dunántúli városban. A kezdeményezők összesen kétmilliárd forintot szánnak a beruházásra, amelynek első ütemét a tervek szerint 2006 jú-liusában fejezik be s adják át.

Lerakták tegnap annak a 150 lakásos lakóparknak az alapkövét Oroszlányban, amely a Zenon Europe Kft. és az Oroszlányi Szolgáltató Rt. közös beruházásában épülhet fel. A membrántechnológián alapuló víztisztító rendszerek gyártásával, tervezésével és kivitelezésével foglalkozó Zenon Europe Kft., valamint a dunántúli város távhőszolgáltatását és csatornarendszerét üzemeltető szolgáltató vállalat a projekt lebonyolítására - 50-50 százalékos tulajdonrésszel - LandFord Kft. néven közös vállalkozást hozott létre. A tervek szerint a projektcég a beruházást jórészt hitelből finanszírozza majd. A fővállalkozói feladatok ellátásával a Kopker Építőipari Kft.-t bízták meg. Maga a fejlesztés három ütemben valósul meg, az első ötven lakást 2006 júliusában adják át.

Nem tartozik ugyan a Zenon Europe Kft. profiljába az ingatlanberuházás, a cégnek mégis elsőrangú érdeke, hogy vonzóbbá tegye a jól képzett munkaerő számára azt a várost, ahol megtelepedett - fogalmazott az alapkőletétel kapcsán rendezett tájékoztatón Dessewffy Péter, a vállalat műszaki igazgatója. A 20 ezer lakosú településen az elmúlt közel húsz évben nem volt jelentősebb lakóingatlan-fejlesztés, ugyanakkor a betelepülő cégek közép- és felső vezetőinek elszállásolására alkalmas lakásokból az utóbbi években egyre komolyabb hiány mutatkozott.

A torontói székhelyű Zenon világelső a membrános víztisztítás területén. Így a vállalat legutóbb arra kapott egy ötmillió dolláros megbízást, hogy Pekingben dolgozzon ki megoldást arra, hogy a helyben keletkező szennyvíz tisztításával lehessen biztosítani az öntözővíz-utánpótlást az épülő olimpiai falu parkjainak gondozására.

A torontói tőzsdén jegyzett cég több mint négy éve döntött arról, hogy Európában is létrehoz egy gyártóbázist, s ennek helyszínéül Oroszlányt választotta. A membrángyár 2002-ben kezdte meg működését, majd tavaly egy új üzemcsarnokot is felépítettek, s a következő években további fejlesztésekre lehet számítani. Az üzemből kikerülő termékek 90 százalékát exportálják, s a termelés felfutásával párhuzamosan mára a foglalkoztatottak száma elérte a 300 főt. Az anyavállalat döntését követően Tatabányára került a Zenon európai kutatóközpontja is, amelyet 2003-ban egymilliárd forint ráfordítással hoztak létre, s a bázist üzemeltető Zenon Systems Kft.-nél ma már 60 főt foglalkoztatnak. (NIG)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.