BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Nőtt a Forma-1 tévés nézettsége

Több mint négyszázezerrel többen érdeklődtek a vasárnapi Magyar Nagydíj iránt, mint egy évvel korábban - derül ki az AGB Nielsen és az RTL Klub adatából. A vasárnapi futamot 1,56 millióan látták a tavalyi 1,11 millió után. A mostani eredmény az idei évet tekintve a második legnézettebb F1-es futamot jelenti. Ennél többen csak az amerikai nagydíj alatt ültek a képernyők elé 2005-ben, amely az időeltolódás miatt főműsoridőre esett és este nyolckor kezdődött. Ugyanakkor az idei év eddig eltelt időszakát tekintve nem nőtt a futamok nézettsége 2004-hez képest:

Eközben Európa több országában is emelkedett az F1 nézettsége, a korábbi évek negatív tendenciái után - derül ki az Eurodata adataiból. Franciaországban például az első nyolc futam élő közvetítését 3,8 millióan kísérték figyelemmel, az egy évvel korábbi 3,3 millió helyett. A legnagyobb növekedést pedig Spanyolországban mérték, ahol - köszönhetően Alonso jó teljesítményének - 4,2 millióan kíváncsiak versenyenként az élő adásra a 2004-es 2,7 millió néző után. Az F1 világszerte mintegy kétmilliárd nézőhöz jut el a tévén keresztül

Az F1-rajongók körében - a FIA tanulmánya szerint - az angol nagydíj a legnépszerűbb, megelőzve Monzát és Szuzukát. A mogyoródi futam viszont az egyik legkevésbé kedvelt verseny Sepang és a francia futam mellett. (SK)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.