BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Beszállítói "súgták be" a Lidlt, az Auchant, a Tescót

Az elmúlt három évben arányaiban csökkent a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség által kifogásolt élelmiszerüzletek száma, ami azt is jelenthetné, hogy az uniós csatlakozást követően a boltok fokozottan betartják a biztonsági előírásokat és a rájuk vonatkozó szabályokat. Ennek ellenére éppen az uniós csatlakozást követően fordult elő Magyarországon az elmúlt 15 évben először, hogy a biztonsági szabályok elhanyagolása miatt élelmiszerüzleteket zártak be - írja a Napi Gazdaság.

Nyár elején a Lidl szentendrei egysége, nyár végén az Auchan szigetszentmiklósi hipermarketjének három részlege volt kénytelen átmenetileg lehúzni a rolót. Sőt, az Auchan budaörsi pékségében is találtak szabálytalanságokat, és időlegesen azt az egységet is felfüggesztették. A hipermarketlánc az utóbbi időben amúgy is többször keveredett higiénés ügyekbe: egyesek szerint mindez nem véletlen, a cég ugyanis a közelmúltban többször került konfliktusba beszállítóival, amelyek jól ismerik az áruházak élelmiszerbiztonsági szempontból gyenge pontjait. A piaci pletykák szerint esetenként maguk a beszállítók adnak tippeket, mikor és hol érdemes ellenőrizni. A Tesco sem úszta meg az ellenőrzéseket - 20 millió forint bírságra kötelezték -, és egyéb nagy élelmiszerláncok esetében is milliós bírságokat szabott ki az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat illetékes hatósága. (Napi.hu)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.