A 2012-es nyári olimpia rendezőjét, Londont figyelmeztette a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB), hogy ne kövesse el azokat a hibákat, amelyeket Athén tett 2004-et megelőzően. A NOB elsősorban azt kéri a játékok szervezőitől: ne halasszák későbbre az előkészületi munkálatokat, amely például a görög fővárosban jelentősen hátráltatta a felkészülést a világ első számú sporteseményének megrendezésére.
A NOB elismerte: Londonban több létesítmény már jelenlegi formájában is alkalmas olimpia rendezvény lebonyolítására, azonban szükség lesz számos új arénára is, a hátralévő hét év pedig nem túl hosszú idő – jelezte Denis Oswald, a NOB munkatársa.
Az eseményre Londonban fel kell építeni egy közel 18 ezer férőhelyes olimpiai falut, valamint egy 80 ezer fő befogadására alkalmas olimpiai stadiont. Mindezek mellett három versenyközpontot terveznek: egyet a város keleti részén levő Olimpiai Parkban, egyet a Temze partján, egyet pedig a városközpontban. Londonban csak az új sportlétesítményekre 560 millió fontot (204 milliárd forintot) fordítanának. Az előzetes kalkulációk szerint –, a játékok lebonyolítását 1,5 milliárd fontból valósítanák meg.
Ezeknél jóval nagyobb beruházást igényelnek az infrastrukturális fejlesztések. A város vezetése 18 milliárd fontos tervet dolgozott ki 2005 és 2012 között. Szeretnék, hogy a 200 hektáros olimpiai parkba több vasútvonal vezessen, és tovább bővítik Európa legnagyobb repülőterét, a Heathrow-t is.
A játékok őshazájának számító Görögország még jó darabig biztosan nem tudja kiheverni a világ legnagyobb sporteseményének megrendezésével járó – s lehetőségeiket jóval meghaladó – anyagi megmérettetését. A létesítményekre 3 milliárd dollárt, az infrastruktúrára pedig 8 milliárdot kellett költeniük, maga a játék a lebonyolítása pedig további 2,4 milliárdba került.
A több mint 30 sportlétesítmény többsége viszont azóta is üresen áll, egyelőre az olimpia falut sem tudták az előzetes tervek szerint hasznosítani. A létesítmények karbantartására évente 100 millió dollárt fordítanak. Az olimpia számlájára írják azt is, hogy az államháztartási hiány évek óta túllépi a valutauniós limitet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.