BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Még több mobilos – Lecsapott a "Vodára" a Pannon és a T-Mobile

Nőtt az előfizetői szám mindhárom mobilszolgáltatónál – közölte Nemzeti Hírközlési Hatóság. Az ügyfélszám májusban 14 ezerrel, júniusban 19 ezerrel emelkedett és a hatodik hónap végén meghaladta a 9 millió 447 ezret.
Az előfizetői szám alapján a T-Mobile részesedése 2006 június végén 45,3 százalékos volt. A cég piaci része májusban és júniusban is emelkedett. A Pannon részesedése májusban emelkedett, júniusban csökkent és így a félév végén 33,28 százalékos volt.
A Vodafone piaci része mindkét hónapban csökkent, és június végén 21,42 százalékos volt. A 100 főre jutó előfizetések száma májusban 93,5, az első félév végén 93,7 volt, miután ez a mutató 2005 végén 92,4-en, 2005 június végén pedig 88,6-on állt. A június végi adatok szerint 2006 első félévében a három szolgáltató ügyfeleinek száma 127 ezerrel, 12 hónap alatt pedig 501 ezerrel növekedett.
A három szolgáltató ügyfelei 2006 májusában 3224, júniusában 2750 számot hordoztak a 2004 májusa óta igénybe vehető mobil-számhordozhatóság keretében. Indító, illetve fogadó feltöltéses, valamint az előfizetéses kártyák száma június végén 8 millió 807 ezer volt.
A forgalmazásban résztvevő kártyák száma éves szinten 532 ezerrel, 2006 első félévében pedig közel 83 ezerrel nőtt. (privatbankar.hu)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.