BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Újabb romániai cégeket venne a CEZ

A Romániában már megtelepedett CEZ cseh villamosipari társaság közölte, hogy újabb áramszolgáltatókat venne az országban. Tavaly az Electrica Olteniát szerezte meg, de még legalább egyet meg kíván szerezni abból a háromból, amelyet várhatóan rövidesen eladásra kínálnak.

A CEZ hőerőművet, és/vagy vízerőművet is venne Romániában. Azzal a lépésével, mellyel - eleget téve az uniós elvárásoknak -, szétválasztja majd a nagy- és kiskereskedelmét Romániában, többszáz alkalmazott kerül majd az utcára. HN

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.