BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Siker a fővárosi szelektív hulladékgyűjtés

A fővárosiak csaknem 60 százaléka viszi rendszeresen, hetente legalább egyszer a közelében lévő gyűjtőszigetre a háztartási szemét szelektíven válogatott részét - derül ki a Studio Metropolitana Urbanisztikai Kutató Központ Kht. most közzétett felméréséből.

Ongjerth Richárd ügyvezető igazgató kedden Budapesten sajtótájékoztatón elmondta: a fővárosi polgármesteri hivatal megbízásából már harmadik éve végzik el ezt a felmérést, s azt tapasztalják, hogy egyre magasabb a szelektív gyűjtésben résztvevők aránya. Két éve még csak a megkérdezettek 30 százaléka kereste fel hetente legalább egyszer a lakóhelyénél lévő gyűjtőszigetet, egy éve már 45 százalék, most pedig csaknem 60 százalék.

A 300 személyből álló mintát úgy válogatták össze, hogy az kövesse a főváros tényleges lakásmegoszlását. A fővárosiak körülbelül harmada lakik lakótelepeken, harmada a régi városrészekben, harmada pedig a családi házas és egyéb területeken. A mintába kerülőket telefonon kérdezték meg. A válaszokból kiderült, hogy a papír, a műanyag és az üveg szelektív gyűjtését sokan vállalják, kevesebben viszik viszont a gyűjtőszigetekre a fémdobozokat, még kevesebben a gyűjtőudvarokba az elemeket, akkumulátorokat, számítógépeket. Sokan alaposabb tájékoztatást várnának el arról, hogy pontosan milyen műanyagféleségek helyezhetők el a gyűjtőszigetek műanyaggyűjtő konténerében.

Arról is információkat várnának, hogy milyen módon dolgozzák fel ezeket az anyagokat, így könnyebb lenne a helyes gyűjtési mód szabályait betartani. A szelektív gyűjtést leginkább az akadályozza a megkérdezettek szerint, hogy a lakásban kevés a hely a válogatásra, az anyagok fajtánként külön tárolására. A megkérdezettek 80 százaléka nyilatkozott úgy, hogy van lakóhelye közelében gyűjtősziget. (MTI Eco)

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.