A Polskie Gornictwo Naftowe i Gazownictwo SA (PGNiG) lengyel gázmonopolcég 350 millió eurós beruházással cseppfolyós földgáz terminál építésére készül. A beruházás helyszíne az észak-lengyelországi Swinoujscie település közelében lesz. A terminál építése 2007-ben indul, s a tervek szerint 2011-re zárul le. Évi 7,5 milliárd köbméter földgáz továbbítására lesz alkalmas, derül ki a varsói társaság közleményéből.
Kedvező esetben az EMFESZ töri meg a PGNiG monopolhelyzetét a gázpiacon. A cég Magyarország lényegében egyedüli szabadpiaci gázkereskedője. VGO
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.