BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A legújabb nyári úticél: Dánia - megfizethető áron

Több ezren látogatták meg a Közép-Dánia régiót képviselő magyar turisztikai információs központ, a Dánturizmus.hu standját a 30. Utazás Kiállítás négy napja alatt. A központ szerint a kiugróan magas érdeklődés azt mutatja: egyre többen választanák úticélként Dániát, míg eddig jobbára csak átutaztak az országon a magyar turisták.

„Skandinávia a magyarok számára eddig főképp Svédországot, Norvégiát jelentette, Dániát jobbára csak átutazásaikkor érintették. Az északra vágyó turisták azonban ma már egyre többen választanák a dán tengerparti nyaralóhelyeket úticélul” - állítja a Közép-Dánia régiót képviselő magyar turisztikai információs központ, a Dánturizmus.hu képviselője, Max Madsen. „A megnövekedett érdeklődés - főleg a családosok részéről - annak tudható be, hogy sikerült a régi hiedelmeket eloszlatni. Dánia a közvélekedés szerint ugyanis hűvös és esős éghajlatú. Ezzel szemben a nyarak ma már kifejezetten kellemesek, a tenger vize is alkalmas a fürdésre” - teszi hozzá Max Madsen. Már nem tartja magát az a tévhit sem, hogy Dániába csak a leggazdagabbak juthatnak el, a magas árak miatt. A turisztikai központ jelentése szerint a dániai családi utak a középkategóriába esnek: egy egyhetes tengerparti nyaralás „tokkal vonóval”, azaz az utazást, a szállást, az étkezéseket és a fakultatív programok belépőit is számolva fejenként 120-130 ezer forintból kigazdálkodható. Egy 4-6 személyes, luxus felszereltségű, közvetlenül a tengerparton elhelyezkedő nyaraló egyheti bérleti díja pedig 100-150 ezer forintba kerül.

D(["mb","\\u003c/span\\>\\u003c/font\\>\\u003c/p\\>\\n\\n\\u003cp\\>\\u003cfont size\\u003d\\"2\\" face\\u003d\\"Arial\\"\\>\\u003cspan style\\u003d\\"font-size:10.0pt;font-family:Arial\\"\\> \\u003c/span\\>\\u003c/font\\>\\u003c/p\\>\\n\\n\\u003cp\\>\\u003cfont size\\u003d\\"2\\" face\\u003d\\"Arial\\"\\>\\u003cspan style\\u003d\\"font-size:10.0pt;font-family:Arial\\"\\>Az egyetlen problémát - mind a magyar turistáknak, mind a\\ndán vendéglátóknak - az jelenti, hogy Magyarországon jelenleg nincsen olyan\\nutazási iroda, amely Dániára szakosodott volna. Elvétve ugyan találni\\nkoppenhágai városlátogatást kínáló vagy Legolandot hirdető pár napos utakat, ám\\nDánia más tájaival nem foglalkoznak a magyar utazásszervezők. „A\\n\\u003ca href\\u003d\\"http://Dánturizmus.hu\\" target\\u003d\\"_blank\\" onclick\\u003d\\"return top.js.OpenExtLink(window,event,this)\\"\\>Dánturizmus.hu\\u003c/a\\> ezért is számít hiánypótló kezdeményezésnek” - mondja Max Madsen.\\n„Az irodánk ugyanis nem üzleti vállalkozásként működik, hanem független\\ninformációs központként, amely konkrét utakat ugyan nem kínál, de mindenben\\nsegíti a Dániába vágyókat. Információt adunk a legkedveltebb nyaralóhelyekről,\\nmegtervezzük a legoptimálisabb útvonalat és utazási formát, segédkezünk a\\nszállás kiválasztásában és fakultatív programokat is ajánlunk” - tette\\nhozzá a \\u003ca href\\u003d\\"http://Dánturizmus.hu\\" target\\u003d\\"_blank\\" onclick\\u003d\\"return top.js.OpenExtLink(window,event,this)\\"\\>Dánturizmus.hu\\u003c/a\\> vezetője.\\u003c/span\\>\\u003c/font\\>\\u003c/p\\>\\n\\n\\u003cp\\>\\u003cfont size\\u003d\\"2\\" face\\u003d\\"Arial\\"\\>\\u003cspan style\\u003d\\"font-size:10.0pt;font-family:Arial\\"\\> \\u003c/span\\>\\u003c/font\\>\\u003c/p\\>\\n\\n\\u003cp\\>\\u003cfont size\\u003d\\"2\\" face\\u003d\\"Arial\\"\\>\\u003cspan style\\u003d\\"font-size:10.0pt;font-family:Arial\\"\\>Link:\\u003c/span\\>\\u003c/font\\>\\u003c/p\\>\\n\\n\\u003cp\\>\\u003cfont size\\u003d\\"2\\" face\\u003d\\"Arial\\"\\>\\u003cspan style\\u003d\\"font-size:10.0pt;font-family:Arial\\"\\>\\u003ca href\\u003d\\"http://Dánturizmus.hu\\" target\\u003d\\"_blank\\" onclick\\u003d\\"return top.js.OpenExtLink(window,event,this)\\"\\>Dánturizmus.hu\\u003c/a\\> - \\u003ca href\\u003d\\"http://www.danturizmus.hu/\\" target\\u003d\\"_blank\\" onclick\\u003d\\"return top.js.OpenExtLink(window,event,this)\\"\\>http://www.danturizmus.hu\\u003c/a\\>\\u003c/span\\>\\u003c/font\\>\\u003c/p\\>\\n\\n\\u003cp\\>\\u003cfont size\\u003d\\"2\\" face\\u003d\\"Arial\\"\\>\\u003cspan style\\u003d\\"font-size:10.0pt;font-family:Arial\\"\\>Közép-Dánia Régió - \\u003ca href\\u003d\\"http://www.rm.dk/\\" target\\u003d\\"_blank\\" onclick\\u003d\\"return top.js.OpenExtLink(window,event,this)\\"\\>http://www.rm.dk",1]

);

//-->

Az egyetlen problémát - mind a magyar turistáknak, mind a dán vendéglátóknak - az jelenti, hogy Magyarországon jelenleg nincsen olyan utazási iroda, amely Dániára szakosodott volna. Elvétve ugyan találni koppenhágai városlátogatást kínáló vagy Legolandot hirdető pár napos utakat, ám Dánia más tájaival nem foglalkoznak a magyar utazásszervezők. „A Dánturizmus.hu ezért is számít hiánypótló kezdeményezésnek” - mondja Max Madsen. „Az irodánk ugyanis nem üzleti vállalkozásként működik, hanem független információs központként, amely konkrét utakat ugyan nem kínál, de mindenben segíti a Dániába vágyókat. Információt adunk a legkedveltebb nyaralóhelyekről, megtervezzük a legoptimálisabb útvonalat és utazási formát, segédkezünk a szállás kiválasztásában és fakultatív programokat is ajánlunk” - tette hozzá a Dánturizmus.hu vezetője. VGO

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.