BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Börtönbüntetés két F1-es szerelőnek

Több éves tárgyalást követően elsőfokon felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték azt a két Forma-1-es szerelőt, akik Ferrari titkokat árultak el a Toyota F1-es csapatának, azt követően, hogy korábbi munkahelyüket – a maranelloi istállót – otthagyták, s a japán gyártó teamjéhez csatlakoztak. Mauro Iacconi és Angelo Santini állítólag bizalmas szoftvereket csempésztek át új munkaadójukhoz.Iacconi kilenc, Santini pedig 16 hónap felfüggesztett börtönbüntetést kapott, de a két szerelő természetesen fellebbezni fog az ítélet ellen – írja a GrandPrix.com

A történet egyébként több mint négy évre nyúlik vissza. Santini ugyanis 1995 és 2002 között dolgozott a Ferrarinál, s a 2003-as szezon elején szerződött a Toyotához. A szerelők azóta a Toyotától is távoztak, mivel a japán istálló a büntetőeljárás megindítását követően azonnal felmondott nekik.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.