BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Horváth: rossz lesz a miliomos "hálapénzes" orvosoknak

„A következő időszak nehezebb lesz az egészségügyi tárcának, de könnyebb lesz az embereknek”– jelentette ki Horváth Ágnes a Hírszerzőnek adott interjújában.

Az egészségügyi miniszter szerint a következő időszak már a fejlesztésekről és az egészségbiztosítási reformról fog szólni, szerinte az új biztosítási rendszerben rossz lesz az alacsonyabb színvonalú kórházaknak, és azoknak, akik havi 2-3 millió forintot visznek haza adózatlanul hálapénzből.

Bár végül nem a nevéhez fűződő liberális egészségbiztosítási modell valósult meg, Horváth Ágnes elégedett a koalíciós megállapodással, úgy véli, mindkét pártnak ki kellett mozdulnia eredeti álláspontjából.

A lap kérdésére, miszerint mi lenne az a pont, amikor Molnár Lajoshoz hasonlóan lemondana, a miniszter úgy reagált, nem a rosszra kell készülni, hanem ki kell hozni a legjobbat a két párt megállapodásából. Azt azonban beismerte, ilyen átalakítást nem lehet úgy megcsinálni, hogy közben népszerű is maradjon az ember.

A hálapénz megszűnését Horváth Ágnes az új biztosítási rendszertől várja. „Mindenki pontosan tudni fogja, hogy a biztosítója rendezi a költségeit, és nem ő. A biztosítóknak pedig az lesz az érdekük, hogy a jó munkát végző orvosokat tisztességesen megfizessék.” – hangsúlyozta a miniszter.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.