BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Lengyelországban épít gyárat a Lenovo

A világ harmadik legnagyobb számítógépgyártója, a kínai Lenovo Group Ltd. 20 millió dolláros beruházással Lengyelországban épít gyárat.

Az üzemben, amelyben a tervek szerint 2008 szeptemberében indul meg a gyártás, évente kétmillió számítógépet állítanak majd elő. Az ország délnyugati régiójában fekvő Legnica ipari parkban felépülő üzem ezer embernek ad majd munkát.

Lengyelországba az idén ezidáig több mint 15 milliárd euró külföldi tőkebefektetés érkezett. A Toshiba televízógyára már szeptemberben elindult, a Cadbury Schweppes pedig azt tervezi, hogy a csokoládégyártást az Egyesült Királyságból Lengyelországba szervezi ki.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.