BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Halál a Hankooknál! A forróság és a vegyszerek támadták meg a dél-koreai dolgozók szervezetét?

A dél-koreai kormány vizsgálatot indít a Hankook Tyres ellen, mivel felmerült a gyanú, hogy az utóbbi időben egyes halálesetek a munkafeltételekkel függhetnek össze.

A hivatal szerint a gyárnak csökkentenie kellene azt az időt, amit a dolgozóknak a forróságban kell tölteniük, és bizonyos vegyszerekkel szemben is fokozottabb védelemre lenne szükségük.

Ezek a feltételek hozzájárulhattak annak a 13 alkalmazottnak a megbetegedéséhez, akik 2006 májusa és 2007 szeptembere között haltak meg rákban vagy szív- és érrendszeri betegségekben.

Amennyiben a vizsgálat ezeket munkahelyi balesetekké nyilvánítja, a hozzátartozóknak a Hankook kártérítést lesz kénytelen fizetni.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.