BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Platini, Collina: hat bírót a pályákra!

Michel Platini UEFA-elnök nemrégiben felvetette, hogy a játékvezetői tévedések számát csökkentendő, két bírónak csak és kizárólag a két tizenhatoson belül történő eseményekkel kellene foglalkoznia. Az ötlet még messze a megvalósítástól, de a többször is a világ legjobb játékvezetőjének választott Pierluigi Collina egyetért vele.

"Mindent támogatunk, ami ésszerű és segítheti a játékvezetők munkáját - jelentette ki Collina, az általa vezetett olasz bírói testület nevében". Márpedig a kapuk közelében álló bírók bevezetése segíthet. Amennyiben az új posztot az UEFA támogatja, összesen hat játékvezető asszisztálhat minden labdarúgó mérkőzésen.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.