Stagnált az MTelekom forgalma
Az árbevételét minimális mértékben növelni tudta ugyan a Magyar Telekom, nyeresége azonban a múlt évben jóval elmaradt a 2006-oshoz képest – derül ki a távközlési cégcsoportnak a Budapesti Értéktőzsde honlapján közzétett gyorsjelentéséből. Az adózás utáni eredmény 2006-hoz viszonyítva tavaly 18 százalékkal, 73 milliárd forintra csökkent, míg a társaság részvényeseire jutó eredmény (nettó nyereség) 20,3 százalékkal, 60,2 milliárdra mérséklődött. A nyereség visszaesését a létszámcsökkentési programmal kapcsolatos kiadásokkal, a pénzügyi költségek növekedésével, valamint a szolidaritási adó 2006. szeptemberi bevezetésével indokolták a cégnél. A macedón leányvállalatnál zajló vizsgálattal kapcsolatos költségek 5,7 milliárdos, míg a végkielégítéshez kapcsolódó kifizetések és elhatárolások 27,5 milliárd forintos tételt jelentettek.
A Magyar Telekom bevételei tavaly az előző évhez viszonyítva mindössze 0,8 százalékkal, 676,7 milliárd forintra nőttek. A mobil-, az internet-, valamint a rendszerintegrációs és informatikai szolgáltatásokból származó bevételek emelkedése ellensúlyozta a vezetékes hangforgalomból és a Tetra szolgáltatásból származók csökkenését.
Elégedetten nyilatkozott a távközlési vállalat tavalyi évéről Christopher Mattheisen elnök-vezérigazgató, aki elmondta, hogy a kedvezőtlen makrogazdasági és versenykörnyezet ellenére nemcsak elérték, de néhány esetben túl is teljesítették a kitűzött céljaikat. Hozzátette: az utolsó negyedév nyereségességére jelentős hatással voltak a hangsúlyosabb marketingtevékenység és a piaci pozíciók megtartására az ügyfélszerzés érdekében indított kampányok.
Emellett a létszámcsökkentéssel kapcsolatban csak az utolsó három hónapban 19 milliárd forintos költséget könyvelt el a cég. A társaság tavaly novemberben jelentette be, hogy ez év végére 15 százalékkal mérsékli dolgozói számát. Ez része a csoport felépítésének egyszerűsítését és a hatékonyság javítását célzó intézkedéseknek. Az idén a bevételek szinten tartása a cél a vállalatnál, és hogy csak kismértékben csökkenjen a működési eredmény.


