Vivendi: 8,3 százalékos profitnövekedés
A bevétel 8 százalékkal 21,657 milliárd euróra nőtt a 2006-os 20,044 milliárdról.
A társaság már 2006-ban vezető pozícióba került Európában a fizetőstévé-piacon, miután televíziós leányvállalata, a Canal Plus egyesült az ugyancsak francia TPS csoporttal.
Tavaly a zenei üzletágban igyekeztek még előbbre törni, azzal, hogy a Vivendihez tartozó Universal Music Group (UMG) - a világ legnagyobb zenekiadója - megvette a Bertelsmann zenemű-kiadó üzletágát, a BMG-t. Szintén tavaly az év végén, decemberben a Vivendi Universal Music Group megállapodott a világelső mobiltelefon-gyártóval, a finn Nokiával abban, hogy idén a második félévtől a Nokia zeneletöltésre alkalmas készülékeinek vásárlói egy évig látszólag ingyen "szívhatnak le" bármilyen és bármennyi zenét a Universal Music zenetárából, sőt, eltérően más, a piacon már megjelent ajánlatoktól, ingyen meg is tarthatják a zeneszámokat. Ezzel az illegális digitális piac konkurenciája ellen akar küzdeni a Vivendi: a felhasználók nem fogják észrevenni, hogy fizetnek a letöltésekért, azok ára ugyanis átalányként benne lesz a mobilkészülék árában.
Egyelőre azonban, tavaly a részleg bevétele még kissé csökkent az euró drágasága és a kisebb mennyiségi értékesítés miatt. A Vivendi Universal Music Group bevétele 4,87 milliárd euró volt, 1,7 százalékkal kevesebb a 2006-osnál, habár ezen belül a digitális tartalomeladás 51 százalékkal, 676 millió euróra nőtt.
A legnagyobb bevételtermelő továbbra is a Vivendihez tartozó SFR, a legnagyobb francia alternatív vezetékes szolgáltató és a második számú mobilszolgáltató. A forgalma 3,9 százalékkal 9,018 milliárd euróra nőtt, leküzdve a barangolási díjcsökkentések hatását.
A Vivendi Universal Games elektronikusjáték-részleg 26,6 százalékkal növelte a bevételét, 1,018 milliárd euróra, első ízben haladva meg az egymilliárd eurót.
A Canal Plus tévécsatorna bevétele 20,2 százalékkal 4,363 milliárd euróra nőtt.
Az 51 százalékos tulajdonú Maroc Télécom továbbra is jól teljesített: a bevétele, 2,456 milliárd euró, 19,6 százalékkal több volt a 2006-osnál.


