Sírhant művek Somogyban – Gyenesei cégei és az ügyészség
A Somogy Megyei Temetkezési Kft. az önkormányzat tulajdonát képezte amikor Gyenesei István, önkormányzati miniszterjelölt vezette a testületet. A cég nyereségesen működött, a politikus mégis elcserélte azt a tartósan veszteséges Somogy Média Kft.-re – írja a Magyar Nemzet.
A lap információi szerint a Gyenesei által előkészített ügylet feltehetőleg több tízmilliós kárt okozott a közvagyonban, az önkormányzat 2003–2006 között még további, több mint 35 millió forint közpénzt fordított a tulajdonába kerülő veszteséges vállalkozás fenntartására. Gyenesei szerint az ügyletre azért volt szükség, mert az önkormányzat ki szerette volna aknázni a műsorszórásban rejlő gazdasági lehetőségeket, miközben színvonalas szórakozást nyújt a közönségnek.
A Somogy Média Kft. élére a szintén a média területén működő Hét Domb Kft. vezetője, Varga István került, akinek vezetésével a két cég szerződést kötött. Ennek értelmében az önkormányzati média társaság átadja a magáncégnek a műsorkészítés jogát, és az ehhez kapcsolódó eszközöket, emellett a Hét Domb Kft. a reklámfelületek értékesítési jogát is megszerezte, és az azokból származó bevételek is őt illetik. Az ügyészség jelenleg is nyomoz az ügyben – írja a lap.


