BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A világ legnagyobb tetőre épített napelemrendszere a GM-nek

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Egy amerikai vállalat a mai napon jelenti be a General Motors zaragozai gyárába tervezett fejlesztését. A cég egy óriási tetőt épít be napelemekkel, létrehozva ezzel a világ legnagyobb, ilyen típusú rendszerét.

Az Energy Conversion Devices a tervek szerint tizenkét megawattnyi áramot termel majd a General Motors spanyolországi gyárának tetején. Az előirányzott szám óriási, hiszen ebben a szektorban az eredményeket jellemzően kilowattban, vagyis ezerszer kisebb egységekben mérik. A konstrukció valószínűleg ősszel fejeződik be, a felszerelés a Veolia Environment és a Clairvoyant Energy szolgáltatja majd - írja a New York Times.

Az Energy Conversion egy gigawattra szeretné emelni az idei energia termelését, ehhez a nemrég bejelentett 400 millió dolláros tőkeemelés is hozzájárul. Spanyolország az elmúlt időszakban a napenergia-termelés egyik központjává vált, mivel a spanyol állam rendkívül nagylelkű: kilowattonként 42 eurocentes támogatást ad a megújuló energiára.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.