BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Az Auchan gesztusa - Akár büntetés is járhat a gazdáknak

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Büntetés járhat azoknak, akik dinnyét, meggyet vagy bármi mást borogatnak ki nyilvános területeken - értesült az origo.hu.

Kedden második alkalommal öntöttek a földre több száz mázsa dinnyét a gazdák az egyik Auchan parkolójában az alacsony felvásárlói árak elleni tiltakozásul.

Mint azt Karsai József (MSZP) országgyűlési képviselő, az akció szervezője nyilatkozta: a gazdák addig folytatják a dinnyeborogatást, amíg el nem érik, hogy az Auchan legalább 79 forintért kínálja terméküket. Gillemont Katalin, az Auchan vezérigazgatójának munkatársa szerint a társaság már azzal is komoly gesztust tett a termelők felé, hogy 49 forintról 65-re emelte a dinnye árát.

Az Auchan honlapján közleményt tett közzé, miszerint "évek óta áll partneri viszonyban a magyar agráriummal, s számos magyar termelővel ápol kiváltságos kapcsolatot, ezért emelte a dinnye árát."

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.