BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Katona Kálmán: a fel nem használt energia a legolcsóbb, legtisztább

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A legtisztább és legolcsóbb energia a fel nem használt energia; a háztartások bővülő energiatakarékossága akár egy egész erőművet is feleslegessé tehet - mondta Katona Kálmán (MDF), az Országgyűlés Környezetvédelmi Bizottságának elnöke szombaton.

Katona Kálmán a CECED Magyarország Egyesülés és az Electro-Coord Magyarország Kht. által közösen meghirdetett energiatakarékossági verseny budapesti megnyitóján hangsúlyozta: a parlamentnek minél hamarabb el kell kezdenie egy klímapolitikai stratégia kidolgozását a szén-dioxid-kvóta kereskedelemből befolyó összegek elköltésére.

Mészáros Fanni, a CECED cégvezetője elmondta: a "Forgó Morgó Energiahatékonysági Program" célja elősegíteni a háztartásokban található régi, energiapazarló háztartási gépek cseréjét. Hozzátette: a tíz évnél idősebb gépek aránya Magyarországon rendkívül magas, 35-40 százalék. A kisebb energiafelhasználásért a felhasználók az olcsóbban üzemeltethető, hatékonyabb készülékek vásárlásával tehetnek a legtöbbet, míg a gyártók felelőssége a folyamatos technikai fejlődést jelentő beruházásokban van - fejtette ki.

A CECED cégvezetője megjegyezte: az Európai Unióban több mint 188 millió elavult technikájú készüléket használnak a háztartások. Azok újracserélésével teljesíthető lenne a kiotói-jegyzőkönyvben vállalt szén-dioxid-kibocsátás csökkentés mintegy 6 százaléka.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.