Túszul ejtették a Caterpillar gyár vezetőit a dolgozók Franciaországban
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA hatóságok szerint mostanra megnyugodtak a kedélyek a Grenoble közelében lévő Caterpillar gyárnál, miután a rendőrség felvonult a helyszínen, az alkalmazottak pedig szabadon engedték a négy gyárvezetőt – jelenti az AP. A Caterpillar két francia telephelyén összesen 733 dolgozót bocsát el, a szakszervezetek azért ejtették túszul a vezetőt, mert további tárgyalásokat szerettek volna a leépítés kapcsán.
Az elmúlt időszakban több hasonló eset történt: két hete a Sony gyár vezetőjét tartották fogva hasonló okokból, majd a 3M menedzserét ejtették túszul. Új fordulat, hogy a Dél-franciaországi Pont-Saint-Esprit-i városházáról nem engedték távozni a polgármestert a felháborodott lakosok, akik így tiltakoztak a válságmenedzselés ellen.


