BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

"Csak" 95 főt bocsát el az Electrolux Lehel Kft.

A versenyképesség megtartása érdekében fájdalmas döntéseket kellett hozni, de a tervezett 110 helyett 95 fővel csökken a nyíregyházi hűtőgépgyár létszáma – így összegezte évértékelője kapcsán a válság itteni munkaerő-piaci hatásait Takács János, az Electrolux Lehet Kft. vezérigazgatója.

Hozzátette: a kelet-magyarországi üzem kapacitásait jobban érinti a krízis, mert nagyobb arányban szállít az átlagosnál jobban gyengélkedő kelet-európai piacokra. Kérdésünkre jelezte ugyanakkor, hogy további leépítéseket egyelőre annak ellenére nem terveznek a 95 százalékban exportra termelő, több mint négyezer főt foglalkoztató hazai üzemekben, hogy ma még nem látszik, mikor indulhat ismét felfelé a fehérárupiac Európában.

A hazai kereslettel kapcsolatban Belényesi Zsolt, az Electrolux magyarországi értékesítési igazgatója elmondta: 2008-ban darabszámban 9,5 százalékkal zsugorodott a piac, míg értékben 10 százalékos volt a visszaesés. Az idei kilátások körül sok a bizonytalanság, de segíthetné a kereslet élénkítését – olasz és holland mintára – egy olyan, egyben energiamegtakarítást is célzó állami támogatási program, amelynek keretében ösztönöznék a nyolcévesnél idősebb háztartási gépek cseréjét.

A cikk teljes terjedelmében csak előfizetőink számára elérhető. A cikket - az összes mai cikkel együtt - egy emelt díjú SMS elküldésével olvashatja el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.