BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Felszállt az első Airbus, amely Kínában készült

Hétfő délelőtt többórás sikeres próbautat tett az első Kínában készült Airbus, eddig Európán kívül nem szereltek össze repülőgépet. Az Airbus közlése szerint a Pekinghez közeli Tiencsinben gyártott jármű ugyanolyan jó minőségű, mint ha Hamburgban vagy Toulouse-ban készült volna. Ezzel tulajdonképpen azoknak üzent a cég, akik kétségbe vonták, hogy az ázsiai országban ugyanúgy odafigyelnek a minőségre, mint a cég európai telephelyein.

Az első jármű a kínai Dragon Aviation Leasing tulajdonába kerül júniustól, és a Sichuan Airlines járatain teljesít szolgálatot. A kínai légitársaságok és lízingcégek eddig 700 Airbust rendeltek, ezek többsége a nálunk is ismert A320-as családból való típus. Az idén összesen 11 ilyen repülőgépet akarnak átadni Tiencsinben, a gyárban 2011-re havi négyre emelik a kibocsátást.

Az Airbus becslése szerint a gyorsan növekvő kínai légitársaságok legalább háromezer repülőgépet igényelnek 2006–2025 között, s körülbelül 180 óriásgépet vásárolnak majd. Nyilván ebből minél többet az európai nagyvállalat szeretne szállítani, hogy megelőzze régi versenytársát, az amerikai Boeingot, amely szintén „rászállt” az ázsiai, azon belül is főleg a kínai piacra.

Az európai konzorcium eddig 6300 darab A320-ast adott el világszerte, ebből 3800-at már ténylegesen is átadtak közel 300 vevőnek. Szerepel közöttük jó néhány diszkont-légitársaság, de több, hagyományos üzleti modellt követő vállalat is előszeretettel használja a gyártó gépeit.

Lassítanak

A pekingi polgári repülésügyi hatóság e heti közlése szerint a kínai légitársaságok az idén 33 új gép rendelését elhalasztják vagy végképp lemondják. Ez utóbbi mögött a lassuló kínai gazdaság áll.

A kormányzat az ágazaton belüli céges felvásárlásokat szorgalmazza, csökkentette a belföldi társaságok által használt kerozin adóját, továbbá 12 milliárd jüannal (1,8 milliárd dollár) segíti az állami China Eastern és China Southern Airlines légicégeket.

A kormányzat az ágazaton belüli céges felvásárlásokat szorgalmazza, csökkentette a belföldi társaságok által használt kerozin adóját, továbbá 12 milliárd jüannal (1,8 milliárd dollár) segíti az állami China Eastern és China Southern Airlines légicégeket.-->

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.