Lengyel médiatörvény: vétózott az államfő
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságVétót emelt a lengyel elnök a közszolgálati média átalakításáról rendelkező törvény ellen. Lech Kaczynski szerint az új törvény aláásná a közszolgálati média finanszírozási rendszerét. A jobbközép kormány által előkészített törvény alapján 2010-től megszűnnének a rádió- és tévé-előfizetői díjak. A közmédia ezek helyett állami támogatásból működne. „Gazdasági válság idején elfogadhatatlan egy olyan törvény, amely nem garantálja a közszolgálati média anyagi biztonságát” – mondta az államfő szóvivője. Az előfizetői díjakat jelenleg az állami média közönségének nagyjából 40 százaléka fizeti be, és nincs hatékony eszköz a behajtására. n Emasa


