A FIAT újból megvenné az Opelt
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságAz olasz La Repubblica című lap jelentése szerint a FIAT fontolgatja, hogy új ajánlatot tesz az Opelre. A cég májusban szállt ki a GM német leányáért folytatott versenyből. Sergio Marchionne FIAT-vezér ugyanis nem vállalta azt a kockázatot, hogy úgy tartsa fenn ajánlatát, hogy nem tekinthet bele az Opel könyvelésébe. A torinói cég vezetése úgy gondolja: a Magna ajánlata „törékeny”, mivel elsősorban Oroszországra és néhány kelet-európai piacra összpontosít, ahol az eladások 50 százalékkal csökkentek. n VG


