BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Eladnak 15 ukrajnai áramszolgáltatót

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Magánkézbe adják tizenöt ukrajnai áramszolgáltató többségi hányadát, az elsőre szeptemberben kerülhet sor.

Az ország gázszektorának reformja – főként az 1,7 milliárd dolláros uniós gázhitel fejében – erőteljes áremeléssel indul.

Szeptember 1-jétől a háztartásoknak, októbertől az erőműveknek és a hőtermelőknek drágul 20 százalékkal a gáz, majd a jövő évtől negyedévente mindenkinek 20 százalékkal az importár szintjének eléréséig. Az állami Naftogaz társaság egy cégbe szervez 42 gázvezeték-üzemeltetőt.

További részletek a holnapi Világgazdaságban!

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.