Januárban adják át a Láng sportközpontot
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságSzerkezetkész a Láng Sport- és Szabadidőközpont új főépülete, amely decemberben készül el teljesen, a januári átadás alkalmával új nevet is kap a létesítmény – jelentette be Tóth József, a XIII. kerület polgármestere. A mintegy 850 millió forintos beruházás helyszínén tartott bokrétaünnepen elhangzott, hogy az építkezéssel a kerület egy minden igényt kielégítő, korszerű sport- és szabadidőközponttal gazdagodik, ugyanis a városrész kiemelt figyelmet fordít a diák-, a szabadidő-, valamint a tömegsportra. A fővállalkozói üzletet a Minos 2002 Kft. nyerte el.
A polgármester hangsúlyozta: a mostani állomás egy fejlesztéssorozat része, amelynek korábbi fázisaiban már átadtak egy sportcsarnokot, a komplexum egy műfüves pályával, illetve teniszpályákkal gazdagodott. A folytatásban pedig még egy kisebb csarnok is épül a már elkészült mögött, hiszen a nemzetközi versenyek rendezésének feltétele, hogy megfelelő bemelegítőhelyiséget tudjanak biztosítani a sportolók számára. VG


