Nem csökkent az otthoni borfogyasztás Magyarországon
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA válság alatt is növekedett a háztartások által otthoni fogyasztásra vásárolt bor mennyisége, a növekedés azonban az olcsóbb termékeknek köszönhető. A 18 év feletti népesség megközelítőleg fele tekinthető borfogyasztónak. Heti szinten a magyar lakosság mintegy ötöde fogyaszt bort. A bor kedveltsége a 20 és 60 év közötti korosztályban lényegében egyenletes. Azonban a fogyasztás gyakoriságában már összefüggés figyelhető meg a korcsoporttal: a hetente többször is bort fogyasztók aránya egyenletesen emelkedik az életkor előrehaladtával. A borfogyasztást elutasítók körülbelül fele mindenféle alkohol fogyasztását elutasítja (antialkoholista, vagy egészségügyi okok miatt), és ugyanilyen arányban vannak azok, akik az alkoholos italok közül csak a bort utasítják el – derül ki a GfK Hungária Piackutató Intézet felméréséből.
A hazai borfogyasztás kultúrája rendkívül változatos, de csak az utóbbi években alakult ki egy tudatos, igényesebb fogyasztói réteg. Az igényes fogyasztók általában többféle bort tartanak otthon, tehát könnyen ki tudják választani az alkalomhoz leginkább megfelelőt. A magasabb borkultúrával rendelkező fogyasztók körében megjelenik a társasági borfogyasztás néhány elengedhetetlen kelléke is: a sajt, a csokoládé és a szivar. A bornak kiemelkedő szerepe van az ajándékozásban is. DK


