Szalai: Nem lesz médiatörvény
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságNincs realitása, hogy még ebben a parlamenti ciklusban új médiatörvény legyen – mondta a Magyar Hírlapnak adott interjújában Szalai Annamária, az Országos Rádió- és Televízió Testület (ORTT) Fidesz által delegált tagja. A médiahatóság szerepe letisztult volna a médiatörvény kidolgozott tervezetében, szétvált volna a hatósági és tartalomtámogatási tevékenység – tette hozzá. Szalai Annamária szerint az ORTT jelen állapota „meglehetősen visszás, a pénzosztó szerep ugyanis hatósági jogkörrel párosul”. Az ORTT tagja megjegyezte: a tervezett szabályozás szerint erősödött volna a médiahatóság piacfelügyeleti szerepe. VG


