Telnek az ukrajnai gáztárolók
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA tervezett időbeli és menynyiségi ütemezés szerint halad az ukrajnai gáztárolók feltöltése ahhoz, hogy a téli hónapokban zavartalan lehessen az Ukrajnán keresztüli európai tranzit, ahogyan a belföldi ellátás is – közölte a Gazprom. A betárolás helyzetéről Alekszej Miller, a Gazprom és Oleg Dubina, a Naftohaz Ukraini első embere tárgyalt csütörtökön Szentpétervárott. Oleg Dubina megerősítette, hogy a cége a Gazpromtól augusztusban átvett gáz árát is határidőre kifizeti. A fen-tiek fontosságát az adja, hogy – az elmúlt két év példái alapján – zavar támadhat az európai gázellátásban, ha a Gazprom és a Naftohaz árvitába bonyolódik, illetve, ha emiatt nincs elég gáz a tranzitot szolgáló, ukrajnai vezeté-kekben. VG


