Trendforduló a mobilpiacon
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A két előfizetői kategória között jelenleg 1,22 millióra tehető a különbség, a nem használt SIM kártyák egy része egy-egy előnyös készülékcsere mellékterméke vagy szolgáltatói promóció. Az utóbbival ma már kevésbé élnek a cégek, mivel tapasztalataik szerint az ily módon eljuttatott kártyákból kevés lesz a tényleges ügyfél.
A teljes piac SIM-számai alapján júliusban a Vodafone piaci részesedése 21,06-ról 21,08 százalékra, a T-Mobilé pedig 44,21-ról 44,25 százalékra nőtt, míg a Pannoné 34,73-ról 34,66 százalékra csökkent. Az aktív ügyfelek körében pedig a Vodafone részesedése a júniusi 21,88-ról 21,91 százalékra, a T-Mobile-é pedig 44,53-ról 44,59 százalékra emelkedett, míg a Pannoné 33,59-ról 33,51 százalékra csökkent.
A három mobilszolgáltató ügyfelei júliusban 3188 számot hordoztak. Az NHH adatai szerint a 2004. május 1. óta igénybe vehető számhordozás eddig öszszesen 279 213 mobilszámot érintett.
Uniós támogatás. Jövő évtől az EU 18 millió eurót áldoz arra a kutatásra, amely a mobilhálózatok következő, negyedik generációját kívánja megalapozni – közölte kedden az Európai Bizottság. Huszonöt évvel ezelőtt a GSM-szabványt tette Európa a korszerű mobilhálózatok alapjává. Az egységes uniós piacnak köszönhetően napjainkban a világ mobilhálózatainak 80 százaléka a GSM-szabványra épül. „Az LTE-technológia révén az európai kutatási know-how a jövőben is szerte a világon meghatározhatja a mobilszolgáltatások és a készülékek fejlesztésének irányát, hasonlóan ahhoz, ahogyan az elmúlt évtizedekben a GSM-szabvány esetében történt” – mondta Viviane Reding, az Európai Unió távközlési és médiaügyi biztosa. Az LTE-nek köszönhetően a mobiltelefonok nagy teljesítményű mobil számítógépekké válhatnak, a felhasználók hordozható készülékeiken keresztül szupergyors internetkapcsolathoz férhetnek hozzá. VG


