Új bányát nyitott az Alrosza
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság A csiszolatlan gyémántok összkínálatának mintegy negyedét adó Alrosza orosz társaság a szibériai Jakutföldön (a Bajkál-tótól északra) a napokban új föld alatti bányát (Mir) nyitott egy korábbi felszíni üzem átépítésével. Oroszország második mélyművelésű gyémántlelőhelyén évi egymillió tonna kőzetet tervez kitermelni, várhatóan ötven esztendeig. A most lezárult közel 700 millió dolláros beruházás mellett még két föld alatti gyémántbányát épít, 2009 végi, illetve 2011-es átadással. Oroszország az idei első fél évben 4 százalékkal – 18,4 millió karátra – növelte nyersgyémánttermelését, ennek 97 százalékát bányászta az állami ellenőrzésű Alrosza. VG, Rapaport


