Újabb elbocsátások a romániai vasutaknál
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságTovábbi leépítések lesznek a román állami vasutak (CFR) személyszállítási részlegénél, amelynek a vezetősége hitelt akar felvenni az alkalmazottak bérének kifizetésére – jelentette ki Radu Berceanu román közlekedési miniszter. Ez év májusában már megállapodás született a felek között 3700 vasúti dolgozó elbocsátásáról. Az év elején a kormány 12 ezres leépítést tervezett, de ezt a szakszervezetek tiltakozással fogadták. A vasúttársaság 75 ezer embert foglalkoztat, kormányzati bírálatok szerint a vállalat hatékonysága fele az EU átlagának. MTI-Eco


