Véget ért a sörgyártó óriások pere
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA SABMiller, a világ második legnagyobb sörfőzője pert nyert az angol bíróságon a Guinness sörmárkát is tulajdonló Diageóval szemben. A Diageo szerette volna megszerezni az egyik nagy afrikai sörfőző üzemet, ám ez sértette volna egy korábbi megállapodását, amelyet a SABMiller Tanzániában lévő sörgyárával kötött. A bírósági döntés értelmében csak 2011 után vásárolhat sörgyárat Tanzániában. Mindkét cég Afrikában akarja növelni forgalmát, ugyanis ezen országok piacai még nagy lehetőséget rejtenek, mivel a sörfogyasztás itt még gyerekcipőben jár. Bloomberg


