Veszteséggel zárt az első fél évben az RTL csoport
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság Jelentés. Az RTL csoport 62 millió euró adózás utáni veszteséget közölt az idei első fél évről, miután 2009 első hat hónapjában a kamat-, adófizetés és értékcsökkenési leírás előtti eredmény (EBITA) 36,7 százalékkal, 318 millió euróra csökkent a tavalyi 502 millióról. Európa legnagyobb televíziós társasága egy évvel korábban még 391 millió euró nyereséget ért el. A cég bevétele éves összehasonlításban 9,6 százalékkal, 2,6 milliárd euróra esett az év első felében. A működési költségeket 198 millióval csökkentették a tavalyihoz képest. Gerhard Zeiler vezérigazgató szerint a reklámpiaci helyzet gyors javulásával nem lehet számolni, ezért még inkább áramvonalasítani, optimalizálni kell a gyártási folyamatokat, és törekedni szükséges még kedvezőbb beszerzési árak elérésére. Ez egyébként az egész ágazatra jellemző térségünkben is. A társaság közleménye szerint a magyar RTL Klub továbbra is piacvezető, a 18–49 év közötti magyarországi tévénézők 30 százaléka választja főműsoridőben. MTI-Eco


