Visszafogott költést kérnek Dél-Koreában
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA dél-koreai hírközlési hatóság (KCC) arra akarja felszólítani a helyi mobilszolgáltatókat, hogy az alacsonyabb előfizetői tarifák érdekében csökkentsék marketingköltéseiket. Az ottani operátorok ugyanis manapság még inkább mindent bevetnek a piaci részesedésük növelése érdekében. A távközlési szolgáltatók egy év alatt mintegy 28 százalékkal növelték marketingkiadásaikat. A KCC most vizsgálja, milyen eszközökkel érheti el, hogy a cégek maguktól csökkentsék a tarifákat. Ezek sorában felmerült a készüléktámogatás megtiltása, a virtuális mobilszolgáltatók piacra engedése. Az érintett mobiloperátor trió máris tiltakozik a kilátásba helyezett intézkedések ellen, mondván, azok sértik profitérdekeltségüket. VG


