Zuhanó orosz mobilértékesítések
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságOroszországban 32 százalékkel kevesebb mobiltelefon fogyott az idei év harmadik negyedében, mint a tavalyi év azonos időszakában – áll az ország legnagyobb mobilértékesítőjének, az Evroszetnek a jelentésében. Az elmúlt negyedévben 7,1 millió készüléket adtak el. A cég becslései szerint az egész éves értékesítés 28 százalékkal lesz alacsonyabb, mint tavaly, ez 26 millió eladott készüléket jelent. A szakértők szerint az értékesített mennyiség jövőre 27, 2011-re pedig 36 millió készülékre nőhet. VG


