BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A Tesco "jó helyzetben van" a kihívásokhoz

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Ezt a véleményét hangoztatta a szupermarket lánc elnök vezérigazgatója, miután "szilárd" eredményekről adott hírt.

Sir Terry Leahy szerint a legnagyobb brit kiskereskedelmi lánc adózás előtti profitja az augusztus végével zárult hat hónapban 1,42 milliárd font volt, 1,5 százalékkal nagyobb, mint a múlt év azonos időszakában - tudósít a BBC.

A vállalatcsoport értékesítési forgalma 8,3 százalékkal növekedett és értéke 30,4 milliárd fontot ért el. A Tesco azt is bejelentette, hogy ebben a hathónapos időszakban 6 500 munkahelyet teremtett. A közlemény szerint a szupermarket lánc stratégiája "tetszetős növekedést nyújtott egy kihívásokkal teli időszakban."

A Tesco véleménye szerint a diszkont áruk, valamint a klubkártya rendszer egy évvel ezelőtti bevezetése jelentős fejlődést hozott a vetélytársakhoz képest. A Nielsen felmérései szerint a Tesco ebben a hónapban nagyobb forgalmat bonyolított Nagy-Britanniában, mint elsőszámú riválisa, a Sainsbury’s. A Tesco a válság kezdeti időszakában vesztett piaci részesedéséből  az említett áruházlánc és az Asda javára. A Tesco vezére lassú, de biztos javulásra számít és véleménye szerint már túllendültek a mélyponton.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.